Güncel Son Dakika Haberleri – 724 Haberciniz

Cinsel Aktivite Sorunları Ve Çözüm Yolları

Cinsel Aktivite Sorunları Ve Çözüm Yolları

Cinsel Aktivite Sorunları Ve Çözüm Yolları

Cinsel yaşam kadın erkek tüm bireylerin hayatında önemli bir yer tutar. Sağlıklı ve istenilen cinsel aktiviteleri gerçekleştirebilmek adına sağlıklı bireyler olmak gerekir. Özellikle erkeklerde meydana gelebilecek sorunlardan bir tanesi sertleşme problemidir.

40 yaşın üzerinde erkeklerin yaklaşık olarak % 70’inde görülen bu sorun genç yaşlardaki kişilerde de rastlanabilir. Sertleşmeme problemi halk arasında iktidarsızlık olarak bilinen durum cinsel birleşmenin oluşumuna engel olur. Sertleşmeye kesin çözüm doktorun yapacağı tetkikler sonucunda uygulayacağı tedavi yöntemidir.

Sertleşmeme Sorunu Nedir?

Penis sertleşmesi konuşabilmesi için penise gelen damarların kan miktarında artış gereklidir. Bu damarlarda meydana gelebilecek daralma neticesinde yeterli kan gelmeyeceği için sertleşme gerçekleşmez. Damar sertliği ve daralması sertleşme sorununun temel nedenlerinden bir tanesidir. Damar hastalıklarının nedenleri arasında kalp ve şeker hastalığı gelir.

Sigara kullanımı ve kolesterol damar yapısını bozacağı için sertleşme sorunu ortaya çıkabilir. Ayrıca psikolojik nedenler ve kullanılan bazı ilaçlar da sertleşme sorunu oluşumunu tetikleyebilir. Sertleşmeye kesin çözüm öncelikle ilaç tedavisi, Şok dalga tedavisi, penis protezi olarak sıralanabilir.

Sertleşme Kesin Çözüm Tedavisi

Günümüzde erkeklerin sıklıkla karşılaştığı sertleşme problemi eşler arasında ciddi sorunların ortaya çıkmasına ve yaşam kalitesinin düşmesine neden olur. Sağlıklı cinsel yaşam için yeterli düzeyde ve yeterli sürede penisin sertleşmesi zaruridir. Bundan dolayı sertleşme sorunu yaşayan kişilerin bunun nedenlerini araştırması ve altında yatan hastalıkların tespit edilmesi gerekiyor.

Problemin tespit edilmesi de tedavilerin daha kolay ve sorunsuz bir şekilde uygulanmasına olanak sunar. Altında yatan sağlık sorunlarının tedavi edilmesi, ağızdan alınan ilaçlar, penise Şok dalga tedavisi, penise iğne yoluyla yapılacak uygulamalar, penis protezi sertleşmeye kesin çözüm yollarıdır.

Penis Protezi Nedir?

İlaç tedavisi ve Şok dalga tedavisi gibi uygulamaların netice vermemesi durumlarında son çare olarak penis protezi ameliyatı gerçekleştirilir. Halk arasında mutluluk çubuğu olarak da bilinen penis protezi iki farklı seçeneği bulunur.

Bunlardan ilki 3 parçalı şişirilebilen penis protezi, bir diğeri tek parçalı ve bükülebilen penis protezidir. Şişirilebilen penis protezi cinsel birleşme olması durumunda şişirilerek peniste sertleşme gerçekleştirir. Tek parçalı bükülen penis protezinde ise penis sürekli ereksiyon halinde bulmaca için kişi sadece eli ile dik hale getirip kullanabilir.

Penis Protezi Nasıl Takılır?

Cerrahi bir uygulama olan penis protezi takılması lokal anestezi uygulandıktan sonra gerçekleştirilir. Yaklaşık olarak bir ile bir buçuk saat süren ameliyat sırasında hasta herhangi bir acı hissetmez. 3 parçalı mutluluk çubuğu ameliyatında hastanın karın bölgesine rezervuar, testis torbasına ise pompa, penisin içerisine ise 2 adet silindir yerleştirilir.

Penis içerisinde bulunan kanallar özel cerrahi cihazlar kullanılarak boşaltıldıktan sonra 2 adet silindir yerleştirilir. Uygulama sonrasında hastalar bir gece hastanede kaldıktan sonra ertesi gün taburcu edilir. Tek parçalar bükülebilen penis protezi ise aynı yöntemle uygulanır ancak penisin sürekli ereksiyon halinde bulmasına sağlar.

Penis Kırılması Belirtileri

Penis içerisinde herhangi bir kemik ve kıkırdak bulunmadığı için gerçek bir kırılma olarak algılanmamalıdır. Ereksiyon halinde bulunan penisin travmaya uğradığı durumlarda içerisinde bulunan turnika albuginenin yatılması veya zarar görmesidir. Penis kırılması belirti ani bir kırılma veya çıtırtı sesinin gelmesi, peniste oluşacak morarma veya eğilme gibi durumlar, şiddetli ağrı ve acı hissedilmesi ve ereksiyonun aniden sona ermesi gibi durumlardır.

Penis kırılması belirti ortaya çıktığında mutlaka uzman doktora başvurulmalı gerekli muayene ve tedavilerini gerçekleştirilmesi gerekir. Bu tedaviler neticesinde kişiler tekrar sağlıklı cinsel yaşama dönebilirler. Penis kırılması belirti durumlarında kişilerin paniğe kapılmaması ve soğukkanlı olmalarında fayda vardır.

ESTW Tedavi Yöntemleri

Şok dalga tedavisi günümüzde sertleşme sorunu yaşayan kişilerde sıklıkla uygulanan başarılı sonuçlar ortaya çıkaran tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Eswt tedavisi fiyatları kullanılacak alana göre ve uygulanacak seans sayısına göre belirlenir. Bu yöntemde herhangi bir acı ve ağrı hissedilmez yapılan bilimsel araştırmalarda sertleşme sorununu kalıcı olarak ortadan kaldırdığı ispat edilmiştir.

Eswt Tedavisi Fiyatları

Eswt tedavisi fiyatları uzman hepsi ben yapacağı tetkik ve muayene eder sonucunda kullanacağı tedavinin durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Ayrıca uygulama merkezinin kabiliyet ve imkânları ilen uzman doktorun becerileri ve uygulama geçmişi Eswt tedavisi fiyatları fiyatlarını doğrudan etkilemektedir.

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

© Telif Hakkı %2020%, Tüm Hakları Saklıdır.
Dinamobet güncel Sekabet yeni Supertotobet üyelik Marsbahis üyelik
instagram takipçi satın al Seo Paketleri instagram takipçi satın al SMM Panel Böcek ilaçlama Özel Dedektif SMM Panel SMM Panel bilmeceler instagram reels izlenme satın al Tiny House Ankara taşımacılık Antalya haber Instagram izlenme satın al